Niebezpieczeństwa związane z astrologią i okultyzmem (Horoskopy, Wróżbiarstwo, Tarot, Ouija i inne)

W pewien zimowy dzień wraz z przyjaciółmi biegaliśmy wokół sąsiedniego domu. Biegliśmy przy ostatnim zakręcie tak szybko, jak tylko nam pozwalały nasze dziesięcioletnie nogi. Ja byłem na końcu, natykając się na wielkiego owczarka niemieckiego i jego posiłek. Choć był przywiązany do łańcucha, rzucił się na mnie, wbijając pazury w tył mojej kurtki i ciągnąc mnie po ziemi. Nadal pamiętam dokładnie dźwięk jego warczenia kiedy wbijał we mnie kły i pazury. Wydostałem się jakoś i udało mi się uciec do mamy, która stała po drugiej stronie ulicy. Mogłem mieć duże rany lub nawet umrzeć, gdyby nie moja duża, puszysta zimowa kurtka, która chroniła mnie jak gruba warstwa waty. Miałem tego dnia szczęście!

Św. Ojciec Pio porównał diabła do wściekłego psa przykutego do łańcucha i póki trzymamy się na odpowiednią odległość, nie jest w stanie nam zrobić krzywdy. Niestety wiele ludzi niechcąco i nieświadomie nie trzyma tego dystansu, uczestnicząc w praktykach okultystycznych jak astrologia, Tarota, wróżenie, Ouija, seanse, czytanie z dłoni itp.

Udowodnienie oszustwa astrologii i horoskopów

Bóg nie stawia warunków by nas ograniczyć lecz że względu na to, iż wie, że te praktyki szkodzą naszym duszom i mogą otworzyć furtki tam, gdzie bezpiecznie jest zostawić je zamknięte. Ponadto Pan Bóg pragnie byśmy Mu ufali. Zawsze jest w stanie objawić nam przyszłość, lecz gdy tego nie robi, chce byśmy ufali Mu jak dobremu rodzicowi i nie życzy sobie, byśmy szukali innych sposobów odgadywania przyszłości (czytania dłoni, horoskopów, kart Tarota , wróżb itd). Bóg z miłością wie, czego trzeba dla naszego życia. Wie czego nam potrzeba i chce nas kochać, poprowadzić, dać czego potrzeba i mieć głęboką, personalną więź z nami. Musimy jednak zaufać jedynie Jemu a nie żadnemu medium chcącemu przepowiedzieć naszą przyszłość.

Co należy wiedzieć

Horoskopy, czytanie z linii dłoni, wróżbiarstwo i karty Tarota są prawie zawsze oszustwem. Jest to niejednokrotnie udowodnione. Poniżej napisane są fakty, o których większość najprawdopodobniej nie wie, a astrolodzy nie wyjawia:

#1. Badania pokazują, iż ludzie zarabiający czytaniem horoskopów, nie są w stanie rozeznać własnego czytania pośród innych.

#2. Jeżeli dasz horoskop do odczytania przez 10 astrologów, otrzymasz 10 innych wyników.

#3. Badania pokazują, iż na 3000 odczytów horoskopów tylko ok 10% ma coś wspólnego z prawdą. Tylko 1 na 10!

#4. Badania pokazują też, iż ludzie czytają to, co chcą usłyszeć, bez względu na wiarygodność. Często czytają horoskopy i karty Tarota wybiórczo interpretując jedynie to, co im wydaje się zgodne z prawdą. Pokazał to francuski badacz, który zaoferował darmowy odczyt horoskopu w pewnej gazecie. Ponad 150 ludzi wzięło udział. 94% twierdziło, iż rozpoznało siebie w opisie horoskopu, a 90% członków ich rodzin i znajomych się z tym zgadzało. Jednak nie mieli pojęcia, iż wszyscy mieli dokładnie taki sam horoskop, i to horoskop dr. Marcela – jednego z najbardziej znanych masowych morderców w historii Francji.

Niebezpieczeństwa okultyzmu

Karty Tarota i wróżbiarstwo:

Czytanie z kart Tarota i wróżenie to także prawie zawsze oszustwo. Jest to sposób na zarabianie pieniędzy oraz/albo branie udziału w domenie diabła. Matthew Arnold, kiedyś czytający z kart Tarota, mówi o swej pracy oraz tym jak opanował sztukę oszukiwania i mówienia ludziom tego, co chcieli słyszeć. Twierdzi on: „Uczysz się powtarzać imię i schlebiać; manipulujesz tak, by zgadzali się z Tobą. Nade wszystko jednak nauczyłem się bombardować klientów różnymi sprzecznymi informacjami. Są wówczas tak zajęci łączeniem tych informacji, iż zapamiętują jedynie to, co ich dotyczy. Nawet nie moje słowa, lecz te połączenia, które sami nawiązali, co czyni, iż ​​wydaje im się to spójne”.

Niewiele jest astrologów czy wróżek, którzy rzeczywiście są jasnowidzami wiedzącymi o ukrytych sprawach. Jeśli mają takie umiejętności, to nie są one dane od Pana Boga lecz od diabła. Ks. Gabriel Amorth, główny egzorcysta z Rzymu będący autorytetem w tych kwestiach, dokonał ponad 70 000 egzorcyzmów i ostrzega przed tak ciemnymi umiejętnościami: „wyjątkowe umiejętności, które są połączone ze złem, to np przewidywanie przyszłości, nadnaturalna wiedza o obecności złych sił czy niezwykłych mocy u pewnych ludzi, przede wszystkim jednak słyszenie głosów i wizje”.

Matthew Arnold dodaje także: „gdy pewien tak zwany dar jest sprzeczny z nauczaniem wg Pisma Świętego i Katechizmu, to naprawdę wierzysz, że może to pochodzić od Pana Boga? Fałszywe moce duchowe to nie dary. Niosą za sobą niesamowita cenę, a nieraz też i utratę Nieba”.

Co na to Biblia.

Biblia w jednoznaczny sposób potępia wróżbiarstwo, nawiązywanie kontaktu z duchami, osobami zmarłymi, chęć przewidywania i kontrolowania przyszłości i tym podobne: „Nie będzie wśród was nikogo (…) kto uprawia czary, ani wróżbity, ani czarownika czy medium, spirytysty czy przywołującego zmarłych. Wszyscy, którzy tak robią, są obrzydliwością dla Pana i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg wasz, wypędzi ich spośród was (Pwt 18:10-12, zobacz także Księgę Kapłańską 19:31, Izajasza 47:12-15 oraz Katechizm Kościoła Katolickiego, paragraf 2116).

Więcej niebezpieczeństw okultyzmu

Niektóre niebezpieczne praktyki okultystyczne to wywoływanie i kontaktowanie się ze zmarłymi poprzez seanse, spirytyzm, poprzez przewodników duchowych, Reiki czy Ouija itd. Jak widzimy, Pan Bóg każe wszystkim Chrześcijanom trzymać się z daleka od wszelkich takich praktyk. Pan Bóg bardzo nas kocha i wie, iż stanowią one niebezpieczeństwo dla naszych dusz. Mogą udostępnić nas demonicznym wpływom, a nawet i demonicznemu opętaniu, tak jak np przedstawione w filmie “Egzorcysta”.

Wiele ludzi nie wie, iż ów film “Egzorcysta” opiera się na prawdziwej historii pewnego chłopca, który został opętany po zabawie z Ouija. Mimo to, iż w Hollywood zmieniono pewne fakty na potrzeby filmu, to rzeczywiście opera się on na prawdziwych zdarzeniach. Nietrudno zgadnąć, iż ów proces egzorcyzmowania demonów był długi. Jest wiele historii ludzi atakowanych przez demony po zabawie z tablicą Ouija, seansach spirytystycznych czy jakiejś innej praktyce okultystycznej, z premedytacją czy z niewiedzy. Profesjonalni egzorcyści to potwierdzają.

Wiele ludzi bezwiednie wchodzi w świat okultyzmu i demonów. Przytoczmy np tę tablicę Ouija. Wydaje się, iż ta gra to tylko zwykły plastik i tektura. Nawet poprzez zabawę jednak kontakt z duchami jest niebezpieczeństwem, otwierając drzwi na świat demoniczny, który zawsze powinien być dla nas niedostępny. Może ktoś np chcieć porozmawiać ze zmarłą ciocią, babcią czy przyjacielem, lecz ludzie, którzy umierają, od razu trafiają do nieba, piekła lub czyśćca, więc nie rozmawiają z nami. Zauważ, iz Biblia nazywa diabła ojcem kłamstwa, kłamać więc będą też jego poddani, którzy szukają wiecznego potępienia ludzkich dusz. Duchy działające na rzecz diabła objawią ludziom to, co chcą oni usłyszeć, po to żeby ich potem usidlić.

W książce pt “Egzorcysta opowiada swą historię”, ks. Amorth też nas ostrzega przed niebezpieczeństwami: „Nie ma żadnych dobrych duchów oprócz aniołów, nie ma też żadnych złych duchów oprócz demonów”. Zaznacza też, iż Kościół Katolicki uczy: „Dusze zmarłych trafiają od razu do nieba, piekła albo do czyśćca. Dusze zmarłych podczas seansów czy też dusze zmarłych obecne w żywych ciałach po to by dręczyć, to nic innego jak tylko demony(…). Może być tak, iż duchy te, które zawsze są demonami, posiadacz część ludzi uczestniczących w tych seansach. Kościół Katolicki od zawsze potępiał seanse i branie w nich udziału. Nie uczymy się nigdy niczego potrzebnego poprzez kontakt z szatanem”.

Moriah Noonan, która kiedyś uczestniczyła w seansach, ostrzega nas: „Ludzie często przychodzili na seanse by kontaktować się ze zmarłymi bliskimi. Nie to uzyskali. Prawda jest taka, iż bezwiednie przywoływali demony. Odgrywały one wszelkie role, o które je poproszono – krewnych, przewodniców duchowych, znajomych”.

Dotyczy to do wszelkiego wróżbiarstwa i praktyk okultystycznych! Wszystko to jest niebezpieczeństwem i my Chrześcijanie nie możemy się tym zajmować, nawet z czystej ciekawości. Jeżeli było tak w naszej przeszłości, to pojednanie z Bogiem poprzez wyznanie naszych grzechów jest wielkim lekarstwem, cudownym sposobem na oczyszczenie i na nowy początek! Zaskakuje nieraz to, iż niegdyś mocno zaangażowani sataniści czy czarownice porzucają szatańskie życie, powracają do Pana Jezusa i odnajdują miłosierdzie, miłość, światło i wolność. Skoro oni mogą odnaleźć Światło Świata, to każdy może. Prawdziwe szczęście można znaleźć tylko przy Bogu, więc trzymaj się blisko Niego!