Argumenty za prawem do wyboru i odpowiedzi pro-życie!

W serii tej prezentujemy odpowiedzi pro-życie na zagadnienia pro-wybór by udowodnić, iż słuszny powód do dokonania aborcji po prostu nie istnieje. Nasze odpowiedzi są pełne miłości i szacunku lecz prezentują powody dla których aborcja jest zawsze złem.

Argument pro-wybór: kobieta ma prawo zrobić ze swym ciałem cokolwiek tylko zechce.

Jest to bardzo nielogiczny argument choć wciąż powtarzany przez ludzi. Gdy tak często to słyszysz, to zaczyna to brzmieć jak prawda. Nikt jednak nie ma prawa robić z własnym ciałem dosłownie cokolwiek tylko chce, tak mężczyźni jak i kobiety.

Załóżmy, że jakiś człowiek chce się zabić, popełnić samobójstwo, lecz jest to moralnie i etycznie złe. Możesz też użyć własnego ciała by dać komuś bez powodu w twarz. Posuwając się dalej w myśleniu, że możesz używać swoje ciało jak chcesz, możesz przecież nawet postanowić kogoś zabić, bo nie lubisz tej osoby.

Nie masz jednak przecież prawa zabić człowieka gdyż coś Ci się w nim nie podoba. W teorii możesz tak uczynić (bo posiadasz wolną wolę), lecz to jest złe i pójdziesz za to do więzienia.

Lek zwany Talidomid był kiedyś podawany kobietom na nudności w ciąży, aż dowiedziały się, iż powoduje on wady wrodzone a noworodki rodzą się bez rączek i nóżek.

Naturalnie, wycofano ten lek ze sprzedaży. Sęk więc w tym, iż jedynie ze względu na to, iż ktoś jest kobietą i jej coś służy, nie ma ona w związku z tym od razu prawa do zażywania tego lekarstwa i ranienia dziecka na całe życie. Jest to zupełnie nielogiczny tok myślenia. Płeć nie ma nic do rzeczy gdy w grę wchodzi zabicie innej istoty.

Czy kobieta może zmiażdżyć czaszkę dziecka gdy zechce? Czy automatycznie dostaje to prawo, bo jest kobietą? Absolutnie nie. Niestety na tym właśnie polega aborcja, o czym napisaliśmy w naszym pierwszym artykule na ten temat.

Kluczowy jest fakt, iż nikt nie ma prawa zabijać niewinne życie. Ani mężczyzna, ani kobieta. Nikt. Morderstwo to nie jest nasze prawo! Aborcja jest więc zawsze zła!

Jak wszyscy wiemy, kobiety nieraz są postawione przed ciężkimi wyborami, brakiem alternatyw czy po prostu lękiem. Nie wiedzą nieraz gdzie się zwrócić, martwią się co pomyślą inni ludzie, mogą też nie mieć bezpiecznego schronienia. Ponadto mogą nie mieć pojecia ja temat wychowywania dziecka (tutaj ​​można się zastanowić po co uprawiają seks, którego naturalnym skutkiem jest ciąża).

Istnieją również kobiety zmuszane do dokonania aborcji wbrew ich woli. Czytałem właśnie o pewnej studentce zmuszonej do dokonania aborcji. Zmuszonej! Oczywiście złamało ją to. Pamiętajmy więc także o kobietach. Nie znamy ich sytuacji czy trudności więc warto im pomagać.

Jak wiemy już więc, aborcja jest zawsze zła, lecz kobiety także potrzebują pomocy więc trzeba im pomóc na wszelkie sposoby.

Placówki popierające aborcję nie oferują kobietom pomocy po porodzie. Nie dają pieluch, jedzenia, schronienia, miejsca do życia czy innych rzeczy, których kobiety w potrzebie rzeczywiście potrzebują.

W przeciwieństwie do tego, niezliczone organizacje pro-życie zajmują się adopcjami, dają kobietom darmowe pieluchy, darmowe wózki, darmowe jedzenie, pieniądze, schronienie, miejsca do zamieszkania oraz mnóstwo innych rzeczy by zadbać o ich potrzeby. Nieprawdą więc jest to, iż zwolennicy opinii pro-życie martwią się jedynie o dziecko, a o kobietę nie.

Są nawet organizacje pomagające kobietom po aborcji (lub nawet wielu) odzyskać pokój i zdrowie, okazując miłość i nie osadzając… czyli tak jak być powinno.

Bogu dzięki za organizacje istniejące dla tych kobiet. Pomagajmy kobietom i chrońmy życie niewinne dzieci. Zróbmy jedno i drugie!